«Погляд на Київ крізь призму
дитячої журналістики»
В інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва відбувся щорічний конкурс «Журналістське розслідування «Київ крізь призму журналістики», в якому взяли участь юні журналісти та києвознавці.
Роботи юних журналістів оцінювали професіонали: історики-києвознавці, керівник гуртка історії найдавніших цивілізацій відділу туризму та краєзнавства КПДЮ Марта Андрійович, керівник гуртка спелеології Олена Сахарова, військовий археолог, директор музею військової археології Олександр Велінський, києвознавець, журналіст Інтернет-сайту «Цікавий Київ» Олександра Соловйова, головний редактор газети «Міст-М» Оксана Гаврилюк.
Учасники конкурсу разом із майстринею Наталією Мудрик (керівник гуртка «Орігамі» відділу народної творчості) виготовляли янголят-обереги для бійців АТО, а також перевіряли свої знання української та світової літератури, історії й топоніміки столиці України, демонстрували сценічну майстерність й виготовляли плакати на тему «Київ – місто, дружнє до молоді».
Перемогу в конкурсі здобула Анастасія Шапоренко з роботою «Київ героїчний: образ героя Великої Вітчизняної війни в історії країни й моєї родини». Анастасія розповіла про життя, бойовий шлях і героїчні будні свого прадідуся Петра Пустинника.
Друге місце розділила робота Щерби Дзвенислави «Подорож Андріївським узвозом» і дослідження «Київ підземний».
Цікавими були дослідження «Забуті й покинуті київські некрополі», «Київ –Арт-місто», «Київ літературний», «Київ благодійний». Не обійшли увагою й дослідження Данила Коротича «Київ безкоштовний», де ґрунтовно й цікаво розповідалося про «шарові» або «підвішені» місця столиці: кафе, де можна безкоштовно випити кави чи долучитися до буккросінгу, безкоштовні театральні вистави та кінофільми, заняття спортивних секцій чи художніх студій, бібліотеки з вільним Інтернетом тощо .
Головне – це бажання у молоді вивчати рідне місто, закохуватися в нього, знаходити цікаві місця, ідеї, спілкуватися з цікавими людьми.
Легенди про любов у Київському Палаці дітей та юнацтва
Колись, не так уже й давно, і не за тридев’ять земель, а зовсім поруч, у королівстві «ЮН-ПРЕС» вирішили створити свято. Таке, щоб кожен міг вважати його своїм, щоб від нього тепло розливалося серцем. А що може бути теплішим за кохання? Як ще можна отримати найбільшу втіху, як не поділившись власною творчістю та почуттями? Порадилися юн-пресівці та й заснували літературний конкурс авторської прози, поезії та пісні «Легенда про кохання», аби знайти та відзначити найталановитіших майстрів «проби пера».
Цьогоріч обдарована молодь Києва мала можливість представити свої роботи в новому форматі «Легенда про любов». Адже любов — це не лише кохання, а й любов до матері, музики, друзів, до Батьківщини…
Роботи літераторів-початківців оцінювали справжні професіонали: координатор проектів молодіжного журналу «Стіна» Наталія Костилєва; журналіст, письменниця, головний редактор видавництва «Українські пріоритети» Лілія Максименко; поетеса, керівник літературної студії агентства «ЮН-ПРЕС» Яніна Дияк; проректор Університету «Крок» Андрій Вертегел.
Конкурсанти номінації «поезія» порадували слухачів і витонченістю рим, і безпосередністю викладу, цікавими сюжетами та широтою гами почуттів. Це було настільки натхненно та щиро, що, здавалось, починаєш думати віршами та шукати сенсу між рядками. У номінації «Поезія» ІІІ місце отримали Владислава Музиченко й Олександра Дузь, друге місце дісталося Тетяні Воронцовій, на першому місці — Ольга Кацан, Гран-прі — безумовно В’ячеслав Стельмах.
Аби зовсім не ввести глядачів у романтичну меланхолію, терміново були потрібні розваги. На те в королівстві «ЮН-ПРЕСС» було передбачено творчі конкурси: невеличка вікторина та можливість відчути себе в ролі відомих закоханих чудово розбавили поетичний коктейль. Веселий настрій подарували позитивні конкурси та уривки з п’єс відомих історій про кохання, таких як «Маленький принц», «За двома зайцями», «Ніч перед Різдвом», з артистичною майстерністю поставлені юними журналістами.
Час линув з неймовірною швидкістю і підходила черга представити себе учасникам у номінації «Проза». Кожен юний талант вразив власними цікавими творами, сповненими хвилювань, легкості, суму та радості водночас. Ця номінація розгорнула перед присутніми, мов різнокольорові картки, неймовірні та зовсім правдиві історії кохання, часом такі типові, але все ж неповторні, як і їхні автори. Присутні могли поринути в чари урбаністичного кохання в підземці, перенестися у давній Рим чи насолодитися барвами кохання художниці. Тут «бронза» дісталася Анастасії Шапоренко й Ірині Коцюрі, «срібло» — Оксані Мартинковій, а перемогу виборола Тетяна Рикова зі своїм «Листом до пісні».
Варто зазначити, що кожен із членів журі визначав ще й лауреатів, своєрідний приз глядацьких симпатій і прихильності журі.
Кожен учасник конкурсу отримав подарунки та професійні поради від членів журі, за словами яких із кожним роком рівень професіоналізму юних дарувань підвищується, тому залишається лишень уявляти, що ж чекає на нас наступного року.
Ми дуже вдячні вихованцям відділу народної творчості за подарунки учасникам конкурсу, виготовлені з глини та солоного тіста!
У відповідях на запитання «Що б Ви порадили учасникам конкурсу?» члени журі були одностайними:
— Читайте. Перш за все, читайте багато й навіть те, що здається важким чи не подобається. Чим більше прочитаного, тим більше ви знаєте того, що вже створено, і тим більша вірогідність, що ви вигадаєте щось нове. А в творчості це найголовніше.
Цьогорічний конкурс завершився. Він відкрив нові таланти, знову прийняв учасників, помітивши їхній розвиток і самовдосконалення. Проте вже наступного року «Легенди про кохання» та «ЮН-ПРЕС» з радістю знову відкриють свої двері для усіх охочих, даруючи приємні враження, щирі почуття та легенди, у які хочеться вірити.
Олександра Кабачок, Данило Коротич
фото:Анастасії Шапоренко,Владислави Музиченко
Знайди героя Чорнобиля поруч
Творчий конкурс від Національного музею «Чорнобиль» як збереження історичної пам’яті та вшанування героїв-чорнобильців
10 березня в Інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» КПДЮ відбувся круглий стіл, приурочений до 30-річчя трагедії на ЧАЕС «Пам’яті героїв Чорнобиля присвячується». У заході, який ініціювали педагоги відділу народної творчості, взяли участь вихованці та педагоги відділів: ІТА «ЮН-ПРЕС» , «Народної творчості»,
На зустріч з вихованцями Палацу завітали зав. сектором науково-освітньої роботи Національного музею «Чорнобиль» Олександра Супрунчук та ліквідатор аварії на ЧАЕС, доктор філософії у галузі міжнародних відносин, автор книги «731 спецбатальйон», художник-живописець, посол Миру, спецкор газети «Пост Чорнобиль» Володимир Гудов.
Учасники зустрічі подивилися документальний фільм «3828». Саме така кількість людей брала участь у ліквідації радіоактивного сміття на території станції. Під час зустрічі діти ставили гострі запитання про наслідки вибуху та дії влади під час аварії.
Під час ліквідації найстрашнішої техногенної катастрофи XX ст. Володимир Гудов був заступником командира окремого батальйону спеціального захисту , який працював у епіцентрі вибуху в зоні 3 та 4 реакторів. Головним завданням підрозділу було прибирання радіоактивного сміття з території станції. «Це була адська робота»,- каже Володимир Анатолійович, - «Усе було так швидко і несподівано…. Замість протигазів ми використовували марлеві пов’язки, так звані «листки», бо за неймовірної спеки в протигазі нічим було дихати. Саме тоді я дізнався, що таке справжній головний біль». Полковник запасу Володимир Гудов, як експерт-спеціаліст, часто відвідує Чорнобильську зону. Він вважає, що створення природного заповідника на території відчуження є досить цікавою ідеєю. Адже рослинний і тваринний світ Чорнобильської зони був змінений під впливом радіації. Тварини, що там живуть, потребують уваги та спостереження з наукової точки зори.
Національний музей «Чорнобиль» оголошує Всеукраїнський конкурс до 30-ої річниці Чорнобильської катастрофи. Історія країни складається з доль її героїв, а творять історію люди. Чорнобильську катастрофу ми не маємо права забути. Потрібно разом складати її літопис у долях її учасників, які, не вагаючись, рятували країну від ядерної стихії у 1986-му. Вони поклали своє здоров’я, і навіть, життя заради майбутнього своїх дітей. Давайте віддамо їм належну шану. Завдання конкурсу полягає в написанні розповіді про свого героя-чорнобильця. Додати фото або цікаві документи, надіслати роботу до музею. Підведення підсумків конкурсу відбудеться 14 грудня 2016 на урочистому заході до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
Олександра Супрунчук розповіла, що напередодні річниці аварії на АЕС у префектурі Фукусіма та пам’ятаючи про Чорнобильську катастрофу, українські та японські школярі відправлять один одному журавликів-оріґамі як символ миру.
З України в Японію заплановано відправити близько 100 тисяч журавликів, уже зібрали половину. Для оріґамі використовуються листочки із зображенням українського та японського прапорів.
Обмін журавликами – це одна з трьох частин проекту «Мир на крилах», спрямованого на зближення України та Японії. Окрім цього у межах проекту заплановані передача Україні
журавлика, зробленого дівчинкою Садако, яка постраждала від атомного бомбардування Хіросіми, та фінальний концерт українських і японських виконавців.
Ідейна натхненниця проекту – українська бандуристка Наталія Гудзій, яка наразі проживає в Японії. «Японія та Україна поділяють спільне лихо», – підсумовують активісти проекту. Нагадаємо, на українському фестивалі в Японії зібрали 2 тисячі доларів потерпілим від війни.
Запрошуємо всіх приєднатися до акції й конкурсу.
Зберігаючи пам’ять, ми можемо зберегти мир!
Рикова Тетяна
Жінки України, які
змінили історію
В Інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» КПДЮ відбулася журналістська вітальня «Жінки України, які змінили історію»
У заході взяли участь вихованці та педагоги відділів ІТА «ЮН-ПРЕС» та психології , представники районних інформаційних комітетів рад старшокласників, шкільних редакцій столиці. На зустріч з молоддю завітали: Народний Герой України, учасниця АТО, санінструктор батальйону «Азов» Олена Мосійчук, журналістка, актриса й художній керівник театру «МаскамРад» Інна Гончарова та боєць батальйону «Азов» Євген Сітенко (позивний «Стафф»).
Історія зберегла для нас імена багатьох українок, які змінили історію не лише України, а й світу. Серед них імена дочок князя Ярослава Анни та Єлизавети, які стали королевами Франції та Норвегії; київської княгині Ольги, яка першою з управителів Русі прийняла християнство; Анастасії Лісовської, яка під ім’ям Роксолани ввійшла в історію як впливова султанша. Роксолана — унікальний випадок у світовій історії. Навряд чи десь знайдеться інша жінка, яка понад три десятиліття була однією з найвпливовіших постатей, та ще й у мусульманському світі. Галшка Гулевичівна, яка заради захисту православної віри пожертвувала Київському братству своє багатство для будівництва храму й школи – родоначальниця Києво-Могилянської академії; Варвара Ханенко - меценат, засновниця київського Музею західного й східного мистецтв, жінка, яка змогла в буремні роки Громадянської війни зберегти унікальну колекцію й передати її Українській Академії наук. Славетні поетеси Маруся Чурай, Леся Українка й Ліна Костенко, художниці Катерина Білокур і Марія Приймаченко, співачки Соломія Крушельницька, Євгенія Мірошниченко й Ніна Матвієнко актриси Наталя Ужвій, Марія Заньковецька й Ада Роговцева, гімнастки Ірина Дерюгіна, й Лариса Латиніна, снайпер Людмила Павличенко, партизанки-підпільниці Ляля Убийвовк і Олена Теліга, льотчиця Надія Савченко. І багато інших, серед яких – медики й спортсмени, вчені зі світовим ім’ям і дизайнери , педагоги й військові…. А найголовніше – мами, бабусі, кохані. Сьогодні твориться нова Історія. І кожна жінка змінює цю Історію.
Захистимо своє кохання
Активна молодь - за безпечне кохання. Юні журналісти взяли участь у міжнародній акції «Захистимо соє кохання»
Напередодні Всесвітнього Дня закоханих понад 40 країн світу відзначають Міжнародний день презерватива. Щоб підтримати низку міжнародних акцій протидії поширення епідемії ВІЛ, столичні студенти та волонтери розгорнули величезний банер 20*20 метрів перед монументом Батьківщини-матері з гаслом «Захисти своє кохання».
Продовжити святкування охочих запросили до Мистецького Арсеналу у рамках проекту «Арсенал любові», організувавши спеціальну «Зону Безпечного кохання», де пройшла серія інформаційно-розважальних заходів.
«Сьогодні ми вкрай стривожені тим,що суспільна підтримка та розповсюдження знань щодо безпеки сексуальної поведінки та використання презервативів відходять на другий план. Життєво необхідні обов'язки держави,систем освіти і охорони здоров'я в забезпеченні широкого доступу до презервативів недостатні. Цього року на світовому рівні ми хочемо дати молодим і сексуально активним людям сильний позитивний сигнал про необхідність використання презервативів», – зазначив Террі Форд, засідач департаменту по адвокації AHF.
Свято в «Арсеналі любові» відкрив голова Представництва Фундації АНТИСНІД – США в Україні Сергій Федоров. «Мета нашої акції – зупинити поширення епідемії ВІЛ та «озброїти» молодь знанням та засобами захисту. Ми хочемо надати цьому максимальний імпульс» – зазначив він.
Дмитро Шерембей, голова координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД й безпосередньо людина, що живе з цією хворобою майже 20 років, певен: « Презервативи – це прості технології з великим сенсом, це символ безпеки. Великі відносини починаються з маленьких речей».
Приємним став той факт, що у міжнародній акції взяли участь багато відомих людей з українського шоу-бізнесу, політики. Гості релаксували під музику відомих вітчизняних гуртів, фотографувалися, і навіть могли узяти електронний шлюб в Дигітальній шлюбні. Безкоштовно було поширено 15 тисяч презервативів.
Усі охочі могли пройти безкоштовний експрес тест на ВІЛ. Ми також вирішили перевірити його зручність і якість. Як пояснили медики-волонтери, перевірятися на СНІД потрібно раз в 3-6 місяців після початку статевих відносин. Робити тест не страшно, страшніше впродовж 10-15 хвилин чекати результату. За допомогою новітніх технологій ви не відчуєте не те, що болю, а й навіть уколу.
Волонтери пояснювали, що до зони ризику можуть потрапити люди, які мають не постійних статевих партнерів, які займаються анальним сексом, а також ті, кому робили переливання крові. Важко з чимось порівняти полегшення від слів «не інфікована».
«Мене тішить той факт, що перевірка на СНІД стає такою доступною. Важливо донести підліткам, що захищатися, як і перевірятися, потрібно регулярно, а не лише на День презервативу та боротьби зі СПІДом…» - поділився з нами враженнями один із гостей, який тест на собі.
Зі слів психолога Олександра Гуліча: «Найпоширенішим питанням людей, які щойно дізналися, що вони інфіковані, є: «А скільки мені залишилося жити?».Ми відповідаємо, що ВІЛ – це не смертельна хвороба, це ураження імунної системи, а лікування доступно кожному. Нажаль, у нашій країні лише 5% населення є тестованими, інші просто не замислюються над цим, саме тому наша держава знаходиться у рейтингу, де кількість заражених щороку досягає 20 тисяч чоловік», - розповідає Олександр.
В школах не проводиться необхідної профілактики та навчання підлітків з питань статевого дозрівання та контрацепції. Тому дорослі люди не вмотивовані бажанням слухати про СНІД, і не обізнані в питанні цієї хвороби. У нашому суспільстві існує безліч стигм, міфів, а особливо дискримінації до ВІЛ-інфікованих. Саме тому людей, яким так потрібна допомога, просто уникають, закривають на них очі та викреслюють зі свого життя. Треба пам’ятати, що СНІД не передається через дружбу, обійми і любов. Чи не краще подарувати їх іншим, а не прикриватися страхом непізнаного і можливо не такого вже і небезпечного для себе?
Тож якщо повернутися до тесту, то краще подивитися правді в очі та дізнатися про своє захворювання якомога раніше. Люди живуть з цим діагнозом, вони працюють, навчаються, створюють родини і народжують дітей. Життя продовжується, хоч часто в страху перед суспільством, яке може не зрозуміти і не прийняти «нового» тебе. Саме тому 90-95% приховують свій стан від колег, друзів і рідних.
Цей захід навчає нас не лише тому, що ВІЛ – це не кінець життя, а й тому, що набагато легше попередити хворобу, аніж лікувати її. Користуватися презервативом – це означає не недовіру до партнера, а турботу про здоров’я людини, яку ви любите. Презерватив – саме той спосіб, яким ви можете забезпечити його, витративши якісь копійки. Презерватив – це спосіб захистити і ваше власне життя перед багатьма хворобами, а також небажаною вагітністю.
« У нашій країні присутня не тільки війн,а про яку всі звикли чути, також ведеться невидима війна за наше здоров’я.» - влучно відзначає Наталія Нізова. Цей захід надав атмосферу для вільного спілкування та обміркування над наявною проблемою. Знищує усі бар’єри.
Пам’ятайте наша безпека – це відповідальність кожного. Захистимо своє кохання та свою країну
Валерія Малеча, Ірина Коцюра
Кохання сильніше за війну
З ініціативи Клубу «Енергія пам’яті» юні журналісти, туристи та психологи зв’яли участь у музейно-мистецькій акції "Любов сильніша за війну", яка відбулася напередодні Дня закоханих у Національному музеї історії України в ІІ-й світовій війні.
У програмі заходу: відвідання виставки "Аеропорт… Пекельна смуга", благодійний концерт, участь у якому взяли не лише волонтери, а й українські воїни, мирні професії яких пов’язані з творчістю, а також благодійний аукціон, кошти від якого підуть на допомогу бійцям АТО.
«Вони мужні, сміливі, хоробрі, а ще талановиті, мелодичні, чуйні. Це бійці на плечах яких тримається вся країна!», - кажуть організатори проекту, - Навіть знаходячись на передовій бійці бачать навкруги себе речі, які перетворюють у своє мистецтво. Вони не тільки підтримують душевний стан людей, а й відкривають іншим очі на речі, які вони до цього не помічали. Хтось знімає відеоролики та фотографує бійців, як це робить Юрій Іллічко, хтось вражає танцем, як це майстерно роблять волонтери Оксана та Наталя, які були учасницями концерту «Захисти своє кохання». А хтось дарує незабутні емоції своїми авторськими піснями, тембром голосу та світлими очима, як Ян Апрель. Голос Майдану, поет, композитор та співак з позивним «Птах» подарував залу атмосферу багаття та кола друзів.
Теплий голос під звучання струн гітари зачаровували кожного, хто був присутній на концерті. У голові кольорові картинки безкрайого поля, українських бійців, які стомлені відпочивають біля багаття тихо наспівуючи пісні Яна Апреля. «Мене надихають люди й природа. Я дуже уважна людина, я не тільки співак, композитор… я психолог. Бувають такі моменти, що людина сама того не знає, що однією своєю фразою дає мені поштовх до творчості. Бійці найчастіше просять мене заспівати свою пісню «Чорний дим», вона була перша моя пісня написана українською мовою».
«Айдарівець» Володимир з позивним «Антіп» – побратим Яна Апреля, якого він вважає чудовим поетом. «У нього - понад 200 віршів, треба збірку вже робити», – каже Ян Апрель. Існує вираз: "Музи повинні мовчати, коли стріляють гармати". Буквинський поет і композитор Ян Апрєль з цим докорінно не погоджується. Захищаючи вітчизну у складі добровольчого батальйону "Айдар", чоловік написав чимало пісень і поезій, які розраджували души бойових побратимів. Творчість Яна Апреля у його рідному батальйоні Айдар знають усі. Почав творити ще з початку революції Гідності.
«Пісні писалися й на Майдані, й у зоні АТО, - розповідає боєць-музикант, - У нас там були люди, різних віросповідань, разом з нами служать українці й росіяни, білоруси, євреї, поляки, німці. Є хлопці з Дагестану, які воюють за Україну. Музика завжди допомагала людям жити, краще розуміти, любити одне одного. Мені здається що цей концерт потрібний, щоб люди більше дізналися, як нашим солдатам тяжко там. Ніде, крім як під кулями, не відчувається усі краса мирного життя».
Ян Апрель вважає, що такі заходи підтримують митців із зони АТО, мотивують їх не зупинятися і надалі дарувати людям радість. Свої пісні чоловік присвячує побратимам, які відчайдушно боролися за рідні землі. «Треба донести людям, що життя продовжується. І навіть у ті часи коли важко… я за будь-який «кіпіш окрім голодування», - зазначає митець.
… Раптом до Яна Апреля підійшла жінка, й подарувала йому м’яку іграшку у вигляді двох закоханих котів, зроблену власноруч. І побажала щирого кохання та любові у серці. Як казав Свамі Вивекананда: «Кохання ніколи не просить, воно завжди віддає».
Ці хлопці й чоловіки, які захищають свою Батьківщину віддають найголовніший символ любові – своє життя.
Анастасія Шапоренко, Ярослав Яцевський
Гостомельський притулок для тварин чекає на допомогу
Юні журналісти Палацу дітей та юнацтва взяли з собою корм для собачок і котиків, теплі ковдри, і вирушили в Гостомель до притулку.
Ніхто не очікував побачити так багато тварин. Вона гавкали, підсовували свої мордочки, щоб їх погладили…. Тварини були скрізь: на подвір’ї, в будках і вольєрах, у величезному бараці, в спеціальних кімнатках. У великих казанах готувалася їжа для тварин. Всі мешканці притулку щасливі, доглянуті та нагодовані. А ще нас вразило, як багато людей приїздить, щоб поспілкуватися з тваринами, допомогти їм. На час нашого приїзду там якраз були волонтери з Німеччини й Англії
- Видно, що тварин тут люблять та опікуються ними - зауважила викладач «Юн-пресу» Наталія Іванівна Плохотнюк.
Нам дозволили погодувати маленьких цуциків і кошенят і погратися з ними. Це надзвичайно віддані та милі створіння. Кому потрібні котики та собачки - вам туди!
Директор та засновниця притулку Ася Вільгельмівна Серпинська поділилась з вихованцями «ЮН-ПРЕСУ» проблемами свого центру: «У нас в Україні нема традицій брати тварин з притулків. В інших цивілізованих країнах – це престижно, гуманно! А у нас поки одного цуцика візьмуть, ще 20 підкинуть! Я знаю таких людей, які кажуть, що ми краще бабусям допоможемо, ніж собакам. Брехня! Якщо людина не допомагає тваринам, то і людям ніколи не допоможе!».
Долучаймося до допомоги, а її треба зовсім небагато! Трохи їжі, трохи тепла і турботи - і котик чи песик стане вашим найкращим другом!
Ми дуже вдячні всім, хто долучився до нашої акції, зокрема, гуртківцям і педагогам «ЮН-ПРЕСу», відділів біології, та туризму й краєзнавства.
ГАВАНЬ ЖИТТЯ ВЕТЕРАНІВ УКРАЇНСЬКОЇ СЦЕНИ
Юні журналісти Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» привезли мешканцям Гавані життя новорічний молодіжний запал, поезії Асадова, Друніної, Рождєственського, увагу й солодкі подарунки.
У Будинку ветеранів сцени в Пущі-Водиці тихо, світло приглушене. В передпокої зі старенькими меблями та зворушливими прикрасами пахне сільською хатою., лікарнею та дитячим садочком в обідню пору. Постояльців майже не видно, хіба часом хтось вийде до телефону. Зрідка приїздять у гості студенти та журналісти.
Діти не лише вітали стареньких акторів, розігрували для них сценки, читали поезію, а й записували їхні життєві історії, спілкувалися з ними.
Старі люди були щасливі, судячи з їх посмішок, вони аплодували й уважно слухали усе, що ми їм розповідали. І, навіть, брали участь у конкурсах та іграх. Хочеться, щоб спілкування з дітьми додало їм сили й здоровя.
ПАТРІОТІВ ПІДТРИМУЮТЬ!
У столиці, в музейно-патріотичному центрі Конгресу українських Націоналістів відбулося святкове відкриття інтерактивного благодійного проекту «ПОДАРУЙ СВЯТО ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ» з інтерактивним марафоном «Різдвяні вітання від юних киян».
В експозиції виставки - роботи українських фотографів, зокрема військового фотожурналіста газети «Голос України» Олександра Клименка, присвячені Революції Гідності й війні на сході країни, малюнки на патріотичну тематику, речі загиблих бійців, привезені з зони проведення АТО та вироби юних майстрів, що відгукнулися на пропозицію допомогти українським захисникам. Метою проекту є збір та передача коштів, ліків, подарунків та теплого одягу воїнам на сході України, а також пораненим, що зараз перебувають у військових шпиталях, дітям-сиротам і родинам загиблих бійців.
Привертає увагу інсталяція й виставка плакатів, присвячена Надії Савченко. Світлини з її цитатами беруть за душу. Вона стала символом боротьби українського народу. Автор виставки порівнює Надію з українською Жанною Д’Арк, справжньою валькірією.
Гостей і учасників свята привітали координатори проекту — представники Всеукраїнського благодійного фонду «Соборність» та «Центру підтримки патріотів».
Після виступу сотника Майдану 34-ї сотні КУН, Ігоря Рудника, керівник гуртка «Школа виживання» Київського палацу дітей та юнацтва Артур Ахвердов разом із маленькою вихованкою гуртка особисто передали йому простирадла для виготовлення маскувальних сіток.
«Наші хлопці дуже цінують таку допомогу, особливо радіють дитячим малюнки та листам. Це дає їм впевненість, що вони не забуті, і за них турбується Україна», - каже Ігор Рудник. До «Різдвяних вітань» долучилися педагоги й творчі колективи Київського Палацу дітей та юнацтва: ансамбль «Експромт», народний художній колектив ансамбль «Первоцвіт», ансамбль бандуристів «Золоті струни» . Гості й учасники заходу взяли участь у майстер-класах від педагогів і вихованців Палацу з виготовлення різдвяних сувенірів для захисників України: мозаїчне панно, орігамі новорічної мавпочки та ангелів з паперу . Святкову атмосферу акції, завдяки проведенню ігор, конкурсів, розваг, підтримували вихованці та педагоги творчого центру «АРТ-МІКС» і ведуча Оксана Ярова
Представник всеукраїнського благодійного фонду "Соборність", голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь розповідає про заходи, які відбулися в центрі «Відродження патріотів»: «Тут проходила фотовиставка Сергія Мельникова, присвячена подіям, які відбувались на Майдані. Надзвичайно талановитий фотограф. Ми будували барикади та приносили різні атрибути, в якості декорацій». Степан Іванович демонструє нам фотографію Олександра Клименка, на якій зображені бійці з книжками в руках. Ці книги збирали волонтери і передавали воїнам. Степан Іванович навіть називає улюблених авторів хлопців. «Також в нашому центрі відбувалося нагородження багатьох бійців з батальйонів «Азов», «Айдар» та «Донбас». Нагорода називалась «За жертовність і любов до України».
Керівник програми фонду “Соборність” Тарас Процев’ят пояснював юним відвідувачам таке поняття як «кіборг»: «Українських бійців так називали вороги. Бо боялись. Кіборг – це те ж саме, що й козак. Це сучасна версія людини високої честі та безмежної любові до Батьківщини».
Усі небайдужі та охочі все ще можуть завітати на захід та долучитись до збору коштів і речей. Центр підтримки патріотів розміщений на вулиці Дніпровський узвіз, 1. м. Арсенальна. Різдвяний інтерактивний благодійний проект триватиме до 15 лютого
Любов Парубець, Євген Рудаков, ЮН-ПРЕС
Київ крізь призму журналістики
В інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» стартував щорічний конкурс журналістських розслідувань і досліджень «Київ крізь призму журналістики»
Місце, де людина народилася й живе, називають рідним краєм. Це земля наших батьків і дідів зі славною історією, мальовничою природою й працьовитими людьми. На київській землі народилося багато витворів людської думки, що увійшли до скарбниці вітчизняної та світової науки, літератури та мистецтва. Наше місто завжди в русі й розвитку, завжди дивиться в майбутнє! А допомагаємо йому в цьому ми – жителі, дорослі й зовсім юні!
Учасники щорічного конкурсу журналістських досліджень і розслідувань «Київ крізь призму журналістики» мали змогу проявити свою творчість, патріотизм до рідного міста, перевірити власну ерудованість, кмітливість, знання екології, історії та сучасності Києва.
Юні журналісти поділилися своїми цікавими й актуальними темами із життя столиці: "Київ героїчний» (оборона й звільнення Києва в 1941-му й 1943 р.р.), «Київ благодійний" (волонтерство), "Київ підземний " (Київське метро, печери столичний монастирів, підземні ходи, «Сталінське метро»), "Київ літературний", "Київські некрополі", «Київ телевізійний», «Київ у арт-стріт», «Київ без сміття» тощо. Майбутні медійники мали не просто представити тему, а й знайти нове, невідоме, актуальне й соціально значиме, яке б мало резонанс у ЗМІ.
Дослідження юних «акул пера» оцінювали фахівці з різних галузей, об’єднаних любов’ю до Києва: психолог Віталіна Кізіма, біолог Світлана Мєлєшкіна, історик-краєзнавець Людмила Муріна, головний спеціаліст з патріотичного виховання молоді Київської облдержадміністрації Наталя Топчій та Президент Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» Павло Нетьосов.
У інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» було презентовано експозицію виставки «Герої не вмирають...», яка постійно діє в Державній художній середній школі ім. Т.Г.Шевченка за підтримки Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» та національного військово-історичного музею України. В експозиції представлені прапори із зони бойових дій, речі бійців АТО, які загинули в боях на сході країни, свідчення присутності в зоні АТО регулярних військ РФ, фотографії з місць боїв, роботи вихованців художньої школи. Відкриваючи експозицію, Павло Нетьосов з колегами розповів про роботу волонтерів у зоні бойових дій, діяльність пошуковців групи «Чорний тюльпан», показав відео-сюжети інформаційної війни російського телебачення. Експозицію впродовж грудня місяця можуть відвідати усі вихованці Палацу.
Ярослав Яцевський
«Прес-бій» кореспондентів
Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва традиційно збирає майбутніх журналістів на щорічні «прес-бої».
Конкурс шкільних редакцій столиці стартував 27 листопада цього року. Першими випробування пройшли кореспонденти шкільної преси з усіх районів міста. Юнкори мали впоратись з трьома етапами конкурсу. Щоб перевірити наскільки добре, вони орієнтуються у майбутній професії, учасники мали відповісти на 20 питань журналістської вікторини. У другому етапі юні журналісти проявили свою майстерність з написання актуальної новини. Останній «раунд» «прес-бою», мабуть, був найцікавішим для юних кореспондентів, вони приймали участь у прес-конференції на тему: «Екологія освіти позашкілля Київського Палацу дітей та юнацтва». Завідувачу кабінету екології відділу біології КПДЮ Наталії Моргун, діти задавали цікаві питання, які прискіпливо оцінювало справедливе журі. Завдяки прес-конференції юнкори не тільки мали змогу попрактикуватись брати інтерв’ю та задавати влучні питання, а й дізнались багато цікавого про екологічні проекти, які проводяться у Палаці та на міському рівні.
За результатами конкурсу два третіх місця отримали представники шкільних редакцій Максим Куликов СШ №5 Печерського району і Владислава Левицька гімназія №267 Дарницького району, друге місце посіла Тетяна Воронцова СШ №130 ім. Данте Аліг’єрі Голосіївського району та перше місце виборола Марія Хандельди СШ №100 Подільського району, переможці отримали дипломи та книжки.
«Прес-бій» — чудова можливість для кореспондента шкільної редакції випробувати себе, здобути досвід та цікаво провести час. Наступними змагатимуться за призові місця у конкурсі фотографи, бажаємо їм удачі.
Марія Хандельди
Ми прагнемо бути почутими
В Україні підвищилась увага з боку державних органів до соціальних проблем дитинства та захисту прав дітей як на політичному, так і на законодавчому рівнях.
Уряд країни продовжує здійснювати заходи, спрямовані на приведення внутрішнього законодавства й практики у відповідність до принципів і положень Конвенції ООН про права дитини. Загалом в Україні законодавчо визначені та реалізуються на практиці засоби захисту прав дітей.
Нещодавно у залі Українського дому столиці пройшов форум делегатів дитячих прав. Розпочався він з брифінгу, на питання дітей та підлітків відповідали почесні гості, а саме: заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, начальник служби у справах дітей м. Києва Валерій Танцюра.
«Саме основне ваше право сьогодні — це право бути почутими. Я дуже хочу, щоб дорослі прислухалися до дитячих голосів. Дитина має право на думку і може її висловити», — розпочав свою промову Микола Миколайович.
У ході брифінгу учасники поспілкувались про існуючі проблеми та шляхи їх вирішення. «У разі потреби молодим киянам слід звертатися до районних структурних підрозділів у справах сім’ї, молоді та спорту, Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (за адресою вул. Довженка, 2 та вул. Дегтярівська, 3). Працює «національна гаряча лінія» з питань сім’ї та захисту прав дітей», — зазначив Валерій Анатолійович.
Протягом багатьох років привертає увагу проблема насильства і агресії серед підлітків. Під час зустрічі обговорювалася проблема булінгу. Поняття «булінг» — це соціальне явище, властиве переважно організованим дитячим колективам, в першу чергу, школі. Свій погляд цього актуального питання продемонстрував «Ґендерний інтерактивний театр». Юні актори, показали глядачам ситуацію непорозуміння та образ між звичайними дітьми і їх однолітками-переселенцями зі Сходу країни.
«Ми досить активно спілкуємося з усіма бажаючими у соціальних мережах або по телефону, але незабаром ми відкриваємо дитячий центр, де кожен має право звернутися у будь-який час за допомогою», — наголосив Микола Кулеба. Усім учасникам брифінгу запропонували представити, свої ідеї щодо майбутнього сучасного дитячого центру в столиці.
Анастасія ХАЛЕЦЬКА
Школа майбутнього
В Київському будинку вчителя 23 листопада пройшла презентація міжнародного проекту дистанційного навчання «10minschool».
Інновації в освіті набирають обертів у наш час. Дистанційна форма навчання стає досить популярною серед студентів та школярів світу. Час і українським учням призвичаїтись до світових тенденцій. Цей міжнародний інноваційний проект дозволить вивчати навчальні програми у власному темпі, покращити успішність учнів у навчанні, досягти більш високих результатів. Реалізація проекту зробить вагомий вклад в модернізацію освіти в Україні. «10minschool» вперше була заснована в Ізраїлі, Україна стане третьою країною, де проект розпочне своє функціонування.
«Хоча я приїхала з іншої країни, у лідерів освіти спільне завдання — ми всі прагнемо кращого майбутнього для своїх дітей, своєї держави та для всього світу. Ми віримо, що цього можна досягти через освіту», — говорить керівник проекту в Ізраїлі, Даліт Штаубер.
Проект покликаний створити відповідальних, незалежних учнів, які вміють добувати та аналізувати інформацію. Учні зможуть прослуховувати пропущені уроки, готуватися до контрольних та екзаменів. Усі уроки, розміщені на сайті «10minschool» відповідають навчальній програмі, затвердженій Міністерством освіти і науки України. Керівник проекту в Україні, Олександр Жебровський наголосив, що основним завданням «10minschool» є надання можливості широкому загалу учнів брати уроки у професійних, досвідчених вчителів з усієї країни та можливість надання якісної освіти дітям з особливими потребами. Він розповів, що кожен вчитель потрапив до проекту, пройшовши прискіпливий та жорсткий відбір.
Щоб запрошеним на захід гостям було зручніше оцінити ефективність відеоуроків, їм запропонували переглянути урок з історії.
Десяти учням міста Києва подарували планшети для освоєння програми «10minschool», серед них були й три вихованці інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва та міжнародної медіа-школи «Абітурієнт».
Юні журналісти поспілкувалися з керівником проекту в Ізраїлі, Далітом Штаубергом, про переваги дистанційної освіти.
— В чому перевага впровадження дистанційного навчання в освітніх закладах?
— Учням складно засвоїти весь об’єм матеріалу, якій вони отримують кожного дня у школі. Більшість не може сконцентрувати увагу на всі 45 хвилин уроку і засвоїти його в повній мірі. Учні часто потребують додаткових занять для засвоєння предмету, але просто не мають на це часу або не можуть дозволити собі наймати репетиторів чи оплачувати додаткові курси, «10minschool» дозволяє у зручний час, в будь-якому місці прослухати короткий урок на будь-якій платформі. Дистанційне навчання — відносно дешевий та зручний спосіб краще засвоювати шкільні матеріали.
— На вашу думку, чи можливо запровадити дистанційне навчання в школах України?
— Звісно. Але я хочу наголосити, що наш проект інтернет-навчання повиненно поєднуватися зі школою, а не заміняти її. Тому, що шкільний досвід не менш важливий ніж знання, отримані там. «10minschool» — це додаток, що допоможе покращити навчання.
— Українські учні звикли знаходитись під постійним наглядом вчителів. Чи зможуть, вони навчатися самостійно?
— Так, українські діти дуже розумні. Вони користуються інтернетом, читають про все, що відбувається у світі й прагнуть бути успішними. Молоді люди дуже амбітні, в них багато прагнень, планів на майбутнє та мрій. Я думаю, що вони заслуговують на успіх, тому інтернет-навчання допоможе їм його досягти.
— Безпосередній контакт між учнем та викладачем надзвичайно важливий для успішного навчання. Більшість людей вважає, що дистанційне навчання позбавляє цього, чи це дійсно так?
— Я з вами погоджуюсь. Тому потрібно поєднувати навчання онлайн з навчанням у школі.
— Чи є у програмі «10minschool» зворотній зв'язок між викладачем та учнем, можливо за допомогою створення чат-румів ?
— Так, учень може задати питання викладачу, я думаю, що якщо ви зайдете на сайт вас здивує скільки можливостей там є. Проект «10minschool» стане зручним та цікавим помічником у навчанні.
Марія ХАНДЕЛЬДИ
Україна — погляд через об’єктив
Київську галерею «Лавра», де юні журналісти інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» відвідали 17-ту фотовиставку газети «День». Тут представлені найкращі цьогорічні світлини від професіональних митців фотографії та аматорів-початківців.
Головний жанровий напрям — жива репортерська зйомка, мета — показати «іншу» Україну, як її бачать крізь об’єктиви своїх телекамер допитливі фотомисливці — самобутню та суперечливу. Цього року організатори виставки зробили акцент на осмисленні подій, які зараз переживає країна.
Всеукраїнська газета «День» є одним із найбільш поміркованих та патріотично спрямованих видань на теренах України, яке виходить трьома мовами — українською, російською та англійською. Цього року до редакції було надіслано близько 3200 світлин з усієї України. Приз «Золотий день» отримав фотокореспондент газети «Голос України» Олександр Клименко за фотографію «Союзники». На світлині зробленій в Донецькій області, зафіксовано момент, коли солдат і маленький хлопчик йдуть разом, тримаючись за руки, а тріщини на асфальті символізують лінії життя.
Окрім постійних номінацій конкурсу — «Події», «Життя, як воно є», «Політика», «Жанрове фото» і «Світ очима дітей», з’явилися й нові. Так, окрема номінація від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом» тепер включає у себе підномінації: «Я реформую країну!», «Новий Донбас», «Переселенці. Жити заново!», «Чиста та зелена Україна». Вперше цього року нагороджуватимуть і фотографів у номінації «Птахи водойм».
Слід відзначити серію фотографій «Справа без терміну давності» зроблену під час одного із судових засідань по справі Георгія Гонгадзе. Також не залишить байдужим фото-історія: «Сашко», «Євгенія» і «Тато Олексій», де зображене життя сім’ї, яка переїхала зі сходу країни. «Цією історією зацікавились підприємці і родині допоможуть з новим житлом» —розповіла Марія Прокопенко, кореспондент газети «День». Запам’ятовуються серії фотографій «Характер», де зображені речі переселенців, які вони взяли з собою покидаючи рідну домівку, а також фотороботи з Дебальцево від Івана Любиш-Кірдея, який, до речі, зняв документальний фільм про Іловайськ.
Кожен з відвідувачів фотовиставки зможе відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на його погляд, світлину. «Фотографії, представлені на фотовиставках «Дня», часто називають пророчими» —прокоментувала журналіст газети «День» Марія.
Анастасія ХАЛЕЦЬКА
Прес-толока дитячо-юнацьких ЗМІ «Соціум та шкільні медіа: динаміка взаємодії»
20 листопада у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася щорічна Прес-толока дитячо-юнацьких ЗМІ.
У прес-толоці, тема якої цьогорічь присвячена динаміці взаємодії соціуму та шкільних медіа, взяли участь понад 600 шкільних редакторів, кореспондентів, молодих журналістів, аматорів теле- та фото-справи.
Кожен з учасників знайшов щось для себе: новачки — безцінний досвід і практичні поради; ентузіасти шкільної преси — допомогу у створенні свого видання; прес-центри — змагання за першість у Журналістському марафоні, а всі разом — продуктивну роботу і вдале дозвілля водночас.
З молодим представникам медіа сфери поділилися своїм безцінним досвідом журналісти – професіонали, спеціалісти профільних вищих навчальних закладів, а саме: директор Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна» доцент, кандидат філософських наук — Наталія Барна; заступник декана Факультету журналістики і міжнародних відносин з організаційно-виховної роботи, кандидат наук із соціальних комунікацій — Анна Полісученко; Київський університет ім. Бориса Грінченка гуманітарний інститут, завідувач кафедри журналістики та нових медіа, кандидат філологічних наук, доцент — Юрій Нестеряк; заслужений журналіст України, доктор філософії з екстремальної психології, професор КіМУ — Олександр Тур’ян; керівник проекту «Світ Молоді» — Анна Рахімова та режисер телепрограм «Шанс», «Дача», музичних кліпів українських зірок — Вадим Єрмоленко.
Традиційно, під час осіннього форуму журналістів, стартував Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», тематика якого – «25 – МОЇЙ ДЕРЖАВІ».
Наприкінці заходу компетентним журі було відмічено найкращі команди, що показали себе в Журналістському марафоні та конкурсі юних фотографів. Усі юні медіа отримали грамоти, дипломи та журналіське приладдя у подарунок.
Екскурсія до місця, де творяться закони
За молоддю майбутнє. Можливо, завтра комусь з нас випаде нагода творити долю нашої держави, ухвалюючи важливі рішення. Щоб краще орієнтуватись у законах, треба розуміти де вони приймаються.
Щоб ознайомитись з єдиним законодавчим органом України вихованка агентства «ЮН-ПРЕС» учениця ліцею № 100 «Поділ», побувала на екскурсії у Верховній Раді України. Перше, що одразу ж кинулось у вічі — надзвичайно велика кількість охорони. Щоб дістатись до будівлі довелось пройти через цілий коридор «міліціянтів». Переступивши поріг, учні зустріли не надто говірких, суворих та непохитних охоронців у військовій формі. Пересвідчившись, що ніхто з дітей не має вибухонебезпечних пристроїв, нам дозволили зайти до вестибюлю Верховної Ради, де клас зустріла екскурсовод-працівниця Інформаційного центру, яка розповіла коли, як і при яких обставинах була зведена прямокутна могутня будівля.
Учні побували у приміщеннях, які досі лише частково бачили по телевізору, крокували кулуарами Верховної Ради, наче справжні високопосадовці. Вдалося навіть поспілкуватись та сфотографуватись з кандидатом на посаду мера Києва, Бориславом Березою, який відповів на питання поставлені учнями. Одним з символів Верховної Ради є картина «Державотворення» автор — О. Кулакова, що прикрашає другий поверх будівлі. На великому полотні зображені відомі політики, депутати першого скликання, історичні, культурні та духовні символи України. А поруч зберігається чотирьох метровий прапор-ровесник нашої незалежної держави. Останньою зупинкою стала сесійна зала, яку дітям дозволили роздивитись лише з ложі для помічників депутатів. Учні дізнались про те, як розміщуються депутати в залі, як працює електронна система «Рада». За кожним закріплене своє місце.
Проте є одне вільне крісло, що чекає на повернення Надії Савченко, героїчної льотчиці, що стала справжнім сучасним символом української незламної волі. Сама будівля, її велич, витонченість та стриманість неокласичної архітектури вражають і спонукають до думки, що таке середовище повинно надихати на чесну, добросовісну працю кожного, хто опиняється «під куполом».
Ми зрозуміли, що це велика відповідальність вирішувати долю народу і захотіли скоріше подорослішати, щоб зрушити країну з мертвої точки.
Марія Хандельди
На журналістській кухні – новачки!
Поповнилися ряди молодих і перспективних журналістів
У Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася традиційна посвята новачків у юні журналісти.
Роль медіа, в наш час, такий нелегкий для України, набуває нового змісту, стаючи більш інтерактивною. Тому в залі Палацу зібралися не лише «журналісти-початківці», викладачі та батьки, а й добрі друзі агентства: представники дорослих ЗМІ, журналісти та редактори видань і телеканалів. Серед них - оператор-постановник студії документальних фільмів «Телеком» Павло Попков, журналіст, автор і ведуча програми «Час Сови» на 1-му Національному Вікторія Христинченко, кандидат педагогічних наук, викладач Київського Національного Університету технологій та дизайну Наталія Флегонтова, керівник освітньо-медійного проекту «Світ молоді» Анна Рахімова, продюсер програми «Маленькі новини» на каналі «Культура» Артур Бладіновський, режисер телеканалу СТБ Тетяна Осико.
Привітали юних «акулят пера» й викладачі ІТА «ЮН-ПРЕС» - гордість журналістської спільноти Київського Палацу дітей та юнацтва на чолі з незмінним лідером кандидатом наук із соціальних комунікацій Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Надією Іллюк.
Далі – найвідповідальніша і найжаданіша частина свята – вручення перших посвідчень юним журналістам. Як приємно отримати з рук відомих «кухарів» журналістської «кухні» заповітні журналістські «корочки»!
Урочисто звучала Клятва гуртківців: бути чесним, ініціативним, дисциплінованим, наполегливим, відданим справі служіння народу та зобов`язалися берегти і примножувати творчі досягнення! В творчості важливе полум’я, творець мусить бути, як Прометей – нести полум’я інформації по світу. Не обов’язково це полум’я красти, його треба здобувати із власної душі.Але ж не менш важливо в цьому полум’ї – не згоріти.
Щасливої нам – журналістам, «акулам пера», творцям новин натхненної праці! Щоб бути почутим – не обов’язково кричати. Іноді достатньо, просто мовчати…
Ярослав Яцевський, Марія Тищенко
Тепло у дитячому Палаці
Столична влада впроваджує у закладах освіти програму з енергозбереження
До Київського Палацу дітей та юнацтва завітали заступник столичного мера Ганна Старостенко й начальник Департаменту освіти і науки Олена Фіданян. Вони побували на засіданні Дитячої ради Палацу й медіаклубу Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС», зустрілися з юними журналістами, які обговорювали пріоритети дистанційного навчання старшокласників й підготовку до міського конкурсу «Журналістське розслідування «Київ крізь призму журналістики».
Ми з тобою однієї крові!
Учасники тематичного «Зовсім не страшного сімейного фестивалю» для донорів показали, що здавати кров зовсім не страшно, тим паче у Хеллоуін!
Нечиста сила повільно прокидається, здіймаються їх голови, поглядом вони шукають тих, хто приховує у своєму серці страх. Але побачивши ще страшніших за них самих, тікають у своє підземне царство!
Гарбузи, кулінарні майстер-класи від школи кулінарії «Kartata Potata», безкоштовний грим, печиво, хенд-мейди, концерт від Радіо Аристократів та казкова атмосфера Хеллоуіну, зачарувала всіх і подарувала незабутні емоції. «Я організувала цей проект разом з ДонорUA для асоціації молодих донорів України, адже люди боязко відносяться до лікарень і коли, як не в Хеллоуін «пустити» з себе кров, допомогти людям і весело провести свій час на фестивалі? Ми ніколи не знаємо, коли нам буде потрібна кров, гроші у одних є, у інших немає… А кров є у всіх! Я донор вже з 1998 року і вважаю, що людину від тварини відділяє бажання й вміння ділитися», - розповідає організатор «Зовсім не страшного сімейного фестивалю» та засновник школи кулінарії «Kartata Potata» актриса Театру на Подолі Даша Малахова.
«Я вже 8-й раз здаю кров, вперше було моторошно, але зараз я розумію, що цим я допомагаю людям і не роздумуючи прийшла на фестиваль. Я люблю Хеллоуін, хоч і кажуть, що це не наше свято, але якщо воно приносить радість людям, то чому б і ні?», - коментує Тетяна, режисер каналу «СТБ».
Викладач журналістики агентства «ЮН-ПРЕС» Наталя Плохотнюк разом із юними журналістами прийшла на Фестиваль, щоб здати кров уже майже в сотий раз (чи десь близько цього)
«Зовсім не страшний сімейний фестиваль» огорнув учасників своєю теплотою і загадковістю, у повітрі відчувався аромат смачних страв, а перевдягнені у нечесть журналісти Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» охороняли це місце лякаючи справжніх духів зла. Головне, це завжди намагатися допомогти іншим, буде це донорська діяльність, смачна випічка чи просто подарована посмішка перехожому. Запалюючи інші свічки вогню не меншає, даруйте щастя іншим, воно того варте!
Анастасія Шапоренко
Перший Національний – найстаріший телеканал країни.
Що відбувається за кулісами телебачення? Як доторкнутися і стати хоч трошки ближче до нього? Відповідь на ці питання знають журналісти Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС», які 29 жовтня відвідали Перший національний канал й доторкнулися до секретів телебачення.
Яскраве «мистецтво камер» приховує за собою плідну працю та безліч проблем. Лише спільними зусиллями колективу можна дістати бажаного результату! Ми ніколи не замислюємося, як це важно «розмовляти» з камерою уявляючи сотні глядачів, чи як потрібно тихо ходити навшпиньках за кулісою, коли йдуть зйомки, а тим паче, коли прямий ефір! Журналісти ознайомилися з історією телебачення, побачили перший телевізор «КВН», дізналися, хто був першим телеведучим та хто такий «Дід Панас» і правдиві історії про нього від людей, які з ним працювали, як виглядали перші телекамери з плівками…. Окрім єдиного в Україні музею телебачення ми побували в найбільшій вітчизняній студії, де в цей час відбувався запис дитячого музичного шоу.
- Людина, яка працює на телебаченні, повинна всім серцем любити справу, якою займається, адже це вічна робота над собою! – сказала на прощання директор музею телебачення, телеведуча Лариса Богданова
Анастасія Шапоренко
Обираємо виш свідомо!
Гарна освіта – те, що у наш час шукає молодь. Як стати успішним, не працювати і дня у майбутньому, й мати при цьому гарне фінансове становище? Все просто! Потрібно робити те, до чого лежить душа, працювати у тій сфері, де завжди матимеш бажання розвиватися, іншими словами – знайти своє покликання. Вищий навчальний заклад найкраще може допомогти (після саморозвитку) людині досягнути її мрії та цілі у житті. 28 жовтня 2015 року журналісти Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» під керівництвом Іллюк Надії Олексіївни відвідали Київський Національний Університет культури і мистецтв.
Майбутні журналісти ознайомилися з факультетами кіно і телебачення, журналістики і міжнародних відносин. Ми дізналися, на що здатна «зеленка» і як важко говорити з камерою, уявляючи сотні глядачів; побачили величезні зали та аудиторії, в яких проводяться майстер-класи, семінари, проекти й зустрічі з відомими людьми. А ще скуштували смачних шоколадних кексів з гарячим чаєм, поспілкувалися з студентами та викладачами університету. Можливо хтось вже зараз відчув себе частиною Київського Національного Університету культури і мистецтв і повернеться до нього студентом. Головне -не втрачати пильності й шукати, шукати, шукати своє місце у житті, адже життя – це рух!
Свято початку нового навчального року
«Вересень видзвонює: до Палацу час!»
в Київському Палаці дітей та юнацтва
в Київському Палаці дітей та юнацтва
12 вересня 2015 року Київський Палац дітей та юнацтва вкотре відкрив свої двері для талановитих дітей з усієї України.
Безліч гуртків, секцій, творчих об’єднань, клубів та студій розпочали свою роботу з відкритої презентації найкращих робіт гуртківців Палацу. Запис всіх бажаючих приєднатися до цікавого та насиченого життя у стінах Палацу проводився протягом всього свята.
У цей день діти та їх батьки були ознайомлені з роботами нових гуртків, таких як: «Основа 3D моделювання та друку», «Робототехніка», «Планування кар’єри», «Менеджмент туристичної галузі», «Технічний англійський», «Психологія» («Psychology in English»), «Культура та мова» (у розрізі – китайська та польська), «Настільний хокей».
Всі бажаючі змогли завітати на відкриті майстер-класи, побувати на виставках дитячих мистецьких робіт на різні соціально-важливі теми та відпочити на ігрових майданчиках.
На великій сцені біля Палацу відбувся концерт, на якому мали змогу виступити найкращі творчі колективи Палацу. Яскраві насичені номери змушували усіх гостей раз у раз поринати в яскравий світ дитячої непередбачуваності та безмежної любові.
З теплим словом до Палацу завітали поважні гості з Київської державної міської адміністрації, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, Київського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та Служби у справах дітей та сім`ї.
Приємно, що на Святі були присутні діти з будинків сімейного типу, діти з багатодітних сімей та діти-переселенці. Всі вони мали змогу обрати собі гурток за бажанням, адже практично всі вони безкоштовні.
ДИТЯЧА ЖУРНАЛІСТИКА І НЕ ТІЛЬКИ
«Щорічний і, можна сказати, традиційний Форум представників шкільної преси 8 квітня відбувся в Київському Палаці дітей та юнацтва Уявіть собі півтисячі юнаків та дівчат середньої та старшої школи, всі бігають, щось шукають, дізнаються, декламують і просто радіють!)». Саме так побачила цьогорічний Форум журналістка молодіжного журналу «СТІНА» Наталія Костилєва – партнер агентства «ЮН-ПРЕС».
Дійсно, цьогорічний Форум хоч і мав дещо інший формат, але однаково незмінну мету: наблизити юнкорів до професійної цілі, допомогти реалізувати свої творчі амбіції, познайомитися з досвідченими креативними журналістами, викладачами вишів і звісно – з однолітками.
Юнкорівська громада зібралася чисельністю близько 600 учасників, серед яких 36 шкільних команд Журналістського марафону. Визначально, що цей Марафон назвали найбільш змістовнішим, інформативним і прикладним за останні роки. Для команди організаторів – Міської Інформаційної Агенції та колективу агентства «ЮН-ПРЕС» – це приємна відзнака.
Втішним сюрпризом з неоціненним результатом стали для учасників і майстер-класи: жваві, насичені, з такою потрібною і корисною інформацією для юнкорів.
«Мені справді пощастило, бо я потрапила на майстер-клас Ірини Пермякової (журналістка програми «Секретний фронт» на ictv). Вона розповідала про те, як має виглядати журналіст в кадрі, ми розбирали деякі терміни телевізійників, типу "синхрон", "стенд-ап", "синопсис" і т.д. Розмовляли про особливості зйомок різних реаліті/талант шоу. Для мене це дуже вчасно і цінно», - ділиться враженнями юна журналістка Анастасія Карпенко.
«Це харизма! Такі люди надихають. Професіонал і приклад для наслідування". Це вже учасниця Ольга Бовкун про Патріса Пуамо – журналіста, шоумена, ведучого майстер-класу «Журналістський стартап. Конструктор успіху».
«Університет, виявляється, не складно, а дуже навіть захоплююче», зробив висновок Максим Артюхін після майстер-класу «Абітурієнт. За крок до вишу» з тестом-інтерактивом від викладачів вишів.
Гамірно, весело, але організовано і конструктивно протікав Журналістський марафон. Окрім усіх станцій, команди встигли назбирати бонусні бали. А невідступно від них постійно слідували юні фоторепортери, що змагалися на Форумі за звання кращого у Фотофрістайлі. Саме тому кожна емоція ставала такою цінною.
Завершували чудовий день так само яскраво: з масовим танцем, вітанням команд, шаленими оплесками один одному.
Всі щиро привітали команди-переможці Журналістського марафону:
ІІІ місце – «Міленіум», гімназія №318, Соломянського району
«РОС «Дніпро», рада старшокласників Дніпровського району
ІІ місце – «ШАРМ», рада старшокласників Шевченківського району
«Голосієво», прес-центр Голосіївського району
І місце – «ШАРМ-91», СШ № 91 Шевченківського району
«Дарниця-ударниця», прес-центр Дарницького району
Заслужені овації та подарунки отримали переможці Фотофрістайлу: Єлизавета Демірська, Даніїл Лисенко та Андрій Карпець.
А ведучі Форуму Юлія Скоробогач (координатор шкільної преси м. Києва) та Андрій Рожок (в минулому учасник Форуму-2010, а тепер тренер з тімбілдингу) фотографувалися наостанок в галасливій шалено радіючій компанії призерів, закриваючи Форум-2015.
Ірина Пермякова, журналіст програми «Секретний фронт», ictv: «Це було просто свято! Я не бачила жодного незацікавленого обличчя. Очі палали, питання ставилися, відповіді сипалися. В нас з аудиторією вийшов дуже цікавий та справді професійний діалог! Віддача неймовірна! Я дуже дякую «ЮН-ПРЕСу» за можливість поспілкуватися з юними журналістами, розповісти те, чому сама навчалася тривалий час. Сподіваюсь, що майбутнім колегам поради стануться в нагоді. Моїм співрозмовникам бажаю не боятися складнощів на тернистому шляху, тримати ніс по вітру та досягати вершин майстерності!».
Гості в Київському Палаці
дітей та юнацтва
В рамках проекту «Новий Донбас» волонтери Київського Палацу познайомились зі школярами Миколаївської ЗОШ № 3 (Слов’янський район Донецької області). За ініціативи дирекції Палацу нових друзів з Миколаївки запросили до Києва та влаштували вихідні по-столичному.
Спочатку їх зустріли в Київському Палаці дітей та юнацтва, влаштували екскурсію позашкільним закладом, показали автомобільну трасу для гонок, у відділі біології познайомили з живим куточком. Також гості потанцювали біля ялинки з Дідом Морозом, а потім завітали на виставу. В програмі також екскурсія до Національного заповідника «Софія Київська», оглядова екскурсія вечірнім містом Майдан Незалежності, Будинок з химерами, Адміністрація Президента).
Наступний день обіцяє бути не менш насиченим: відвідування вистави Арт-заводу «Платформа», де відбудеться знайомство зі «світом за лаштунками» (можливість побачити як відбувається
організація вистави, а потім подивитись її вже із зали); екскурсія на телеканал «1+1» та зустріч з телеведучою Марічкою Падалко. Звісно, увесь вікенд гостей супроводжують волонтери
Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС», які обіцяють цікаві репортажі).
Фінальний батл
Об’єднавши переможців попередніх турів, 10 грудня відбувся фінал Міського конкурсу шкільних редакцій «Прес-бій». За звання «Краща редакція» змагалися 8 команд.
Найбільша спільнота учасників зі Святошинського району: ліцей «ЕКО» №198, СЗШ №253, 50, 76, 206; редакції Технічного ліцею, СЗШ №175 Шевченківського району та гімназії №191 Дніпровського району. Фінал розділився на кілька етапів: конкурс редакторів, командна підготовка і презентація газети-плаката, відбірковий тур у вигляді запитань. Окремим бонусом для команд була майстерня «Гола правда», де Оксана Гаврилюк, головний редактор газети Палацу «Міст-М», аналізувала газети команд і консультувала редакції.
Креативний підхід до пошуку тем, обізнаність у культурному та громадському середовищі, дизайнерська робота і командна згуртованість була оцінена організаторами конкурсу – представниками Міської інформаційної агенції. Результати потішили всіх учасників. У конкурсі редакторів визначили переможців:
ІІІ місце – Ольга Загоруйко
ІІ місце – Олена Бучма, Єлизавета Руденко
І місце – Ярина Мамчур
Серед команд призерами стали редакції:
ІІІ місце – ліцей «ЕКО» №198
ІІ місце – СЗШ №76
І місце – гімназія №191
Всі переможці отримали іменні дипломи та посібник від Академії української преси «Як створити сучасну шкільну газету».
Вітаємо редакції і чекаємо у наступному поєдинку-2015!
Революція гідності – в кожному з нас!
«Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. Пройшов рік. Що змінилось? Що відбулось? Які перспективи?
Журналісти, кінематографісти, молоді режисери та очевидці буремних подій на Майдані минулого року прийшли та з перших вуст розповіли про особливості роботи в екстремальних умовах, їхні відчуття, стан та емоції при зйомках.
Телеведучий Громадського ТБ Андрій Баштовий розповів про перший вихід в ефір, Олена Ремовська, журналіст Радіо «Свобода», поділилась передумовами та необхідністю такого поняття, як стріми, арт-менеджер Олена Гомон проекту «Новий Донбас» донесла про важливість просвітницької роботи з дітьми звільнених регіонів, режисер творчого кіно об’єднання Babylon’13 Костянтин Кляцкін розказав про виникнення необхідності у розвитку документального кіно на теренах сучасної України.
Закінчили зустріч переглядом документальної короткометражки «Обличчя», яка здобула нагороду на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» та отримали відповіді на хвилюючі питання від автора стрічки Нікона Романченка.
Дарина Кобзар-Кравченко
Початок битви
Перший етап конкурсу «Прес-бій», Конкурс кореспондентів, відбувся в стінах агентства «ЮН-ПРЕС» 21 листопада.
Цього разу на «прес-поєдинку» зійшлися 62 кореспонденти, тобто представники шкільних редколегій, аби довести що саме їх редакція є найкращою. Складався конкурс з 3 етапів.
Першим етапом стала вікторина. Тут учасники мали змогу проявити свої журналістські знання, даючи правильні відповіді, на 10 не аби яки складних запитань.
У другій частині кореспондентів перевіряли на швидкість і професіоналізм. Юнкори мали написати новину всього за шість хвилин! А темами новин стало те, що саме й святкують в цей день тобто: Свято Архангела Михаїла, Всесвітній день телебачення, День гідності та свободи та День привітань. Теми для новин представники редколегій витягували з так званого «прес-кошика». І з цим складним завданням журналісти впоралися досить добре.
І заключним етапом стала прес-конференція з Наталією Костилєвою журналістом та координатором Молодіжного журналу «СТІНА». Учасники поставили запитання щодо професії кореспондента, на які пані Наталя з задоволенням відповіла, додаючи випадки з життя, як і свого, так і колег, та безліч цінних порад і настанов молодим журналістам.
Після важкого та виснажливого конкурсу організатори, Міська інформаційна агенція, оголосили результати.
Найкращими новинарями були визнані Владислава Левицька та Ярина Мамчур.
Друге місце розділили між собою Маргарита Дробаха, Каріна Пальчик та Марія Юркевич.
І перше місце у справедливому поєдинку виборола Анна Винокурова. «Три роки поспіль я йшла до цієї нагороди. Спочатку стала кращим новина рем, минулого року посіла ІІ місце, а цьогоріч – бажана перемога!» - ділиться дівчина.
Звісно ж, гарних робіт виявилось багато, і вони лише трохи «не дотягнули» до переможних місць, тому цих молодих журналістів відзначили «респектом», назвавши їх імена та прізвища. А вже найкращі з найкращих отримали дипломи переможців та навчальні посібники.
Підбивати яких-небудь підсумків зарано, адже це був тільки 1 етап конкурсу «Прес-бій», а попереду ще 3. Нагадаю, що наступний етап – Конкурс фоторепортерів – відбудеться 28 листопада. Усім успіхів та перемог, поспішайте, адже у наступному етапі можете перемогти саме ви!
Олександра Азізова
Журналісти, вперед!
Прес-толока дитячо-юнацьких ЗМІ м. Києва-2014 зібрала у Київському Палаці дітей та юнацтва понад 1100 юних медійників столиці! Разом вони фотографувались (медіа-атракціон «Фотосалон») та фотографували для конкурсу Фотофрістайл, брали участь у Журналістській вікторині та шукали свою журналістську пару, а також з радістю давали інтерв’ю, залишали відгуки про фотовиставку та газетний вернісаж.
Під час церемонії відкриття журналістську родину привітали Директор Палацу Оксана Добровольська, Секретар Департаменту оствіти, молоді та спорту Марія Кравчук, представник Академії української преси Юлія Гуза та керівник агентства «ЮН-ПРЕС» Надія Іллюк. Юнкорівська громада познайомилася з новим складом Міської інформаційної агенції та побачила короткі відеопрезентації районних прес-центрів, в деяких упізнавши й себеУчасники Прес-толоки першими дізналися тему Прес-весни-2015 «Місце молоді у сучасному медіа ландшафті»
Журналісти-початківці мали змогу відвідати унікальні майстер-класи дорослих колег-професіоналів:«Стандарти світової журналістської освіти. Твій медіашлях до вдалого вступу у виш» від Олександра Холода, доктора філологічних наук, завідувача кафедри журналістики КНУКІМ;
«Документальне кіно. Новітня історія, яку фіксують журналісти» від Лариси Артюгіної, кінодокументаліста, режисера, учасника руху Вавилон’13;
«Як створити сучасну шкільну газету» від Сергія Чернявського, автора однойменного модуля, представника Академії української преси;
«Специфіка роботи українського репортера» від Сергія Андрушка, журналіста «Радіо Свобода», співорганізатора руху «Стоп цензура»;
«Журналіст у Парламенті. За лаштунками великої політики» від Альони Чернецької, парламентського політичного журналіста.
Команди районних прес-центрів міста позмагалися за першість у Журналістському марафоні, де перемогли пізнання, дружба й позитив, а найбільшу кількість балів отримала команда Деснянського району столиці.
Одна з наймасштабніших журналістських тусівок залишила по собі безліч фотознімків, приємних знайомств і схвальних відгуків у соцмережах. А вже незабаром нові друзі зустрінуться на Конкурсі кореспондентів, аби все на практиці довести засвоєну цікаву теорію.
Юлія СКОРОБОГАЧ,
координатор шкільної преси м. Києва
Продуктивні канікули для юних журналістів
Два тижні канікул у столиці не здаються такими довгими, адже юні журналісти Інформаційно-творчого агентства стали активними учасниками серії майстер-класів від провідних медійників України.
В рамках проекту медіа школи для молоді, організаторами якої виступили Академія української преси, проект MYMEDIA/DANIDA та агентство «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва, юні акули пера мали змогу не лише отримати нові цікаві, практичні знання з журналістики, але й стати учасниками конкурсу статей на тему: «Свобода. Демократія. Медіа».
Протягом двох тижнів в Музеї Свободи, який розмістився у Національному художньому музеї України та у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувалися такі корисні майстер-класи:
«Що таке громадське телебачення і чому воно потрібне молодим українцям», майстер-клас Андрія Сайчука, журналіста громадського ТБ.
«Свобода і преса: як в різні історичні періоди за допомогою преси здобувались свободи», майстер-клас Вахтанга Кіпіані, журналіста, керівника онлайн-проектів «Владомер» та «Історична правда».
«Журналіст і суспільство», майстер-клас Наталки Соколенко, журналістки громадського радіо.
«Медіаграмотність як життєво необхідна навичка», майстер-клас Людмили Гуменюк, директора Центру медіа ініціатив.
«Документальне кіно і новітня історія України: що ти можеш зафіксувати», майстер-клас Лариси Артюгіної, кінодокументаліста, продюсера, учасника руху Babylon’13/
«Мистецтво радіоінтерв’ю», майстер-клас Володимира Різуна, директора Інституту журналістики КНУ ім. Т. Г. Шевченка.
«Журналістика культури», майстер-клас Юрія Рибачука, редактора відділу «культура» тижневика «Коментарии».
Урочиста церемонія підведення підсумків проекту відбудеться 16 листопада, під час якого будуть оголошені переможці конкурсу від Академії української преси. До юних журналістів завітають посол Данії в Україні та прем’єр-міністр України!
Бажаємо юним акулам пера невичерпного натхнення у конкурсних роботах та, безумовно, отримати нові цікаві знання у своїй професійній діяльності!
Журналістська осінь на чорному морі
Півсотні юних журналістів столиці – переможців ХІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» – відвідали один із кращих мальовничих куточків країни – Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса).
В рамках зміни юні «акули пера» стали учасниками Фестивалю дитячої журналістики «Відлуння Прес-весни», офіційне відкриття якого відбулося 01 жовтня в кіноконцертному комплексі табору.
Під час відкриття учасники презентували три медіа-холдинги та отримали конкурсне завдання на Фестиваль: створити та активно підтримувати інформаційні блоги своєї команди.
Вже наступного, після відкриття, дня для всіх медіа-холдингів були проведені майстер-класи від організаторів фестивалю на такі теми: «Основи телевізійної творчості», «Ораторське мистецтво», «Інтернет-журналістика: вимога сучасності», «Професія журналіста: вчора, сьогодні, завтра».
Проявити свій професіоналізм учасники змогли одразу після майстер-класів під час прес-конференції керівництва УДЦ «Молода гвардія» та організаторів Фестивалю «Відлуння Прес-весни». На безліч запитань від активних юних журналістів відповідали: генеральний директор УДЦ «Молода гвардія» Едуард Броніславович Лебединський, заступник генерального директора УДЦ «Молода гвардія» Василь Максимович Бездень та координатор Фестивалю Ольга Миколаївна Журова.
Для учасників відбулися конкурсні профільні змагання, майстер-класи та творчі зустрічі і кожен з учасників отримав нагородні дипломи та сертифікати лауреата та найголовніше, незабутні враження від Фестивалю дитячої журналістики «Відлуння Прес-весни» та яскравого відпочинку в Українському дитячому центрі «Молода гвардія».
Мекка юнацької журналістики
Такої думки про Славутич дотримується керівник конкурсної програми фестивалю та інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Надія Іллюк. З 1994 року щоосені до міста Білого ангела з'їжджаються молоді журналісти на фестиваль дитячої демократії, преси, творчості та телебачення «Золота осінь Славутича», щоб позмагатись між собою у різних номінаціях та перейняти досвід відомих колег.
ХХІ ЗОСЯ зустріла гостей сонячною погодою та цікавими конкурсними завданнями, об'єднаними темою «Бути патріотом – просте людське щастя». На фестивалі порушувались актуальні питання: «Чим сучасна молодь може зарадити ситуації в країні?», «Які перспективи розвитку постають перед ЧАЕС?», «Громадське телебачення: незалежний вид ЗМІ чи чергова пастка олігархів?». Допомагали знайти відповіді відомі журналісти: Костянтин Грубич, Юлія Пасак та Христина Брянцева, а також директор ЧАЕС Ігор Грамоткін, очільник Славутича Володимир Удовиченко та голова міської ТРК Олександр Демидов. Погоджуючись та сперечаючись, учасники брифінгів та конференцій зійшлись на тому, що задля суспільного блага необхідно, аби кожен чесно виконував свою маленьку справу: солдати віддано захищали Батьківщину, школярі старанно вчились, а журналісти подавали об'єктивну та неупереджену інформацію.
Також у рамках фестивалю відбулась зустріч з бійцями, що повернулись із зони АТО. Хлопці розповіли, що ризикували життям заради майбутнього своїх дітей та родин. Пройшовши крізь пекло війни, вони точно знають, що найціннішою річчю на землі є життя.
Три дні наполегливого пошуку інформації, творчих експериментів, майстер-класів та зустрічей з професіоналами у своїй справі знайшли відображення в роботах учасників. Переможців відділяли десяті балів, що свідчить про високий рівень багатьох команд. Вихованці «ЮН-ПРЕСУ» теж відзначились у загальному заліку. Газета Міст-М виборола ІІІ місце у номінації «ПРЕСА», а телестудія «Юнь» була нагороджена спецпремією «За творчий пошук та нестандартну подачу матеріалу». Команди ФОТО та ІТ відзначені у номінації «Професійна подача матеріалу».Фестиваль Золота осінь Славутича – це вдалий старт для журналістів-початківців. Це досвід роботи в колективі у режимі нон-стоп. Попри відсутність вільного часу тут не забувають й про відпочинок. Розважальні заходи, вечірки та конкурси збирають «зосівців» у дружньому колі. Радість зустрічей та смак перемоги роблять цей фестиваль неповторним й спонукають їхати на «ЗОСю» знову і знову.
Анастасія Карпенко, гурток «Радіожурналіст»,
агентство «ЮН-ПРЕС»
Найкраща традиція фестивального літа!
Літо – це пора, коли навіть погода натякає, що потрібно розважатися на повну, ловити всі насолоди життя. І якщо ви ще не вирішили,
як провести 8,9 та 10 серпня,то у мене для вас чудова пропозиція.
6-ий етно-рок фестиваль «Захід» чудова можливість відпочити від міської суєти і насолодитися живою музикою більш ніж 50-ти гуртів і
не тільки українських, а і іноземних. На території фестивалю функціонуватиме 4 сцени:
Main Stage (основна сцена), де виступатимуть найвідоміші гурти, Rock Stage (рок сцена) для любителів важкої музики, Keep Calm Stage
(сцена збереження спокою), щоб відпочити та розслабитися та Art Stage (арт сцена) для поціновувачів нестандартної музики. З попередніми списками учасників ви можете ознайомитися з джерел вказаних
них нище.
Main Stage (основна сцена):
- Anti-Flag (Америка)
- Ляпис Трубецкой (Білорусь)
- Воплі Відоплясова
- Брати Гадюкіни
- Noize MC (Росія)
- Zdob Si Zdub (Молдова)
- Lumen (Росія)
- Sonic Syndicate (Швеція)
- Скрябін
- ТНМК
- Billy's Band (Росія)
- Тартак
- Rocky Leon (Австрія)
- Перкалаба
- Карна
- КораЛЛі
- Петрос
Rock Stage (рок сцена):
- Caliban (Німеччина)
- Ektomorf (Угорщина)
- Роллікс
- Тостер
- Тінь Сонця
- Фліт
- Jinjer
- Ukraina (Польща)
- Skinhate
- Ratbite
- Sciana (Білорусь)
- Molfa
- the Crawls
- Bandurband
- Blood Brothers
- Latur
- Серцевий напад
Keep Calm Stage (сцена збереження спокою):
- Flunk (Норвегія)
- Motorama (Росія)
- Крихітка
- I Am Waiting For You Last Summer (Росія)
- the Retuses (Росія)
- Qarpa
- Один в каное
- the Вйо
- Фіолет
- Vivienne Mort
- Плесо
- Acloneofmyown
- Maiak
- Lakeway
Art Stage (арт сцена):
- Dakh Daughters
- Illusions
- Zapaska
- DrumТиатр
2009 року фестиваль відбувся у Звенигороді, 2010 — у Старосільському замку, а з 2011 року фестиваль відбувається неподалік від села
Родатичі, Львівської області, на території відпочинкового комплексу Чарівна долина. На фестивалі будуть об лаштовані польові кухні, а також спеціально огороджені палаткові містечка з душами та
туалетами.
Але потрібно звернути увагу на те, що на фестивалі підвищені заходи безпеки в зв’язку з ситуацією в країні, тому буде жорсткий
віковий ценз. Але якщо вам 16 і більше, збирайте речі, бо цей фестиваль для вас!
Особливістю цього фестивалю є те, що «Захід» проводиться без підтримки спонсорів і будь-яких інших організацій. Організовує
фестиваль група ініціативних та молодих людей на чолі з головним організатором – Яковом Матвійчуком.
Щодо квитків та додаткової інформації звертайтеся до першоджерел, тобто офіційних сторінок у мережах Вконтакті (vk.com/zaxidfest) та Facebook (facebook.com/zaxidfest), а також на офіційному сайті фестивалю (zaxidfest.com)
Що ж, до зустрічі на фестивалі! А для тих, кому все ж не вдасться потрапити на «Захід» я привезу ці неймовірні емоції на плівці
фотокамери.
Катерина Барабаш
Заповни анкету та візьми участь у розіграші
«Цінність життя»
Для участі в розіграші потрібно скачати анкету, дати відповідь на поставлені запитання та надіслати її на вказану в анкеті адресу. Заповнені анкети приймаються з 9 березня 2014 р. по 8 травня 2014 р. Переможці розіграшу отримають подарунки
Передісторія.
Президент Міжнародної федерації ділових жінок «Либідь» Тамара Супліна звернулась до керівництва Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва з ініціативою про співпрацю з активною молоддю.
Тамара Петрівна вже багато років співпрацює з адміністрацією Палацу, але цього разу вона вирішила звернутись з ініціативою до вихованців агентства з метою проаналізувати, як шкільна молодь ставиться до власних життєвих цінностей та здатна оцінити життя видатного українського діяча (письменника, поета, художника) Тараса Григоровича Шевченка.
В минулому організація вже мала досвід роботи з дітьми та молоддю. Наприклад в рамках проекту «Лідери ХХІ століття» проводилось експрес-опитування юнаків та дівчат в м. Києві «Моя мама –– ділова жінка». Однак у них і сьогодні є чому навчитися. Федерація організовує навчальні семінари, форуми, конкурси, виставки та благодійні заходи. Незмінний девіз федерації – працюємо краще і робимо реальну справу, не чекаючи, поки стабілізується економіка і підвищиться життєвий рівень.
Історична довідка.
Міжнародну федерацію ділових Жінок «Либідь» організовано в 1991 році міжнародним форумом Жінок-лідерів «Якщо не ми, то хто?». Основною метою федерації є об’єднання всіх, хто підтримує цю ініціативу. Головним завданням Міжнародної федерації ділових жінок «Либідь» –– захист економічних інтересів жінок в умовах ринкової економіки, зміцнення міжнародних відносин та взаємна підтримка жінок всієї планети.
Федерація надає можливість для кращих зв’язків та кооперування всіх, хто досяг успіхів у професійній, соціальній, благодійній діяльності та бізнесі. Вона допомагає налагодити стосунки між підприємствами, фірмами, організаціями України та інших держав для кращого майбутнього, злагоди і миру.
«Резюме президента».
Тамара Супліна - президент Міжнародної Федерації ділових жінок “Либідь”, голова ради ділових жінок АПК України. Волонтер, економіст-практик, ветеран праці, меценат. Автор понад 20 аналітичних статей та інформаційно-методичних посібників. Викладає авторський курс „Шлях до успіху - знання та праця".
ПРЕС-БІЙ ТРИВАЄ!
12 лютого на базі КПДЮ в медіа-залі відбувся черговий етап Прес-бою – Конкурс дизайнерів. Вікторина, виготовлення листівки-«валентинки» та креативний дизайн логотипу конкурсу – три неважких завдання, проте кожен учасник викладався на всі 100 %, аби тільки довести, що саме він гідний представник своєї редакції.
Журі, представники МІА на чолі з координаторам міської шкільної преси – Дариною Юріївною та Юлією Михайлівною, часто сперечалися, хто достойний вищих балів, особливо під час останніх двох завдань.
Але все-таки на всіх конкурсах мають бути свої переможці, і в нас вони є – Чухарева Юлія, представниця редакції «Позитиф», школи №97 Шевченківського району – ІІІ місце. Комендантова Юлія представлаля редакцію «Голос молоді» школи №70 Шевченківського району та зайняла ІІ місце. Золото між собою поділили Іванов Дмитро – редакція «Екоінформ» ліцею №198 «ЕКО» Святошинського району та Александров Андрій – редакція «Жовтопрес» школи №282 Шевченківського району.
Щиро вітаємо переможців та запрошуємо всіх бажаючих на передостанній етап Прес-бою, Конкурс редакторів, що відбудеться 19 лютого 2014 в медіа-залі КПДЮ.
Віка Павленко
ПОФОТОЗМАГАЛИСЯ!
Так одним словом можна охарактеризувати подію 17 січня, що відбувалася в інформаційно-творчому
агентстві «ЮН-ПРЕС».У чесному поєдинку на Конкурсі фоторепортерів зійшлися аматори та вже знані майстри своєї справи у ІІ турі Міського конкурсу шкільних
редакцій «Прес-бій». Десятки фотоспалахів, пильні погляди і невсипущий репортерський дух – ось яка атмосфера панувала в залі. На учасників чекали курйозні питання фотовікторини, замасковані
помилки на знімках аматорів та практичне завдання «гарячий репортаж». Представники Міської інформаційної агенції підготували для колег пізнавальний майстер-клас «Основи фоторепортажу». Та як
вдало помітив Ролан Барт, «Будь-яка фотографія – свідчення присутності». Й по закінченні конкурсу лише у чотирьох щасливчиків залишилися пам’ятні фото з
дипломами переможців:
І місце – Парна Анастасія (ліцей «Інтелект», Дарницький
район)
ІІ місце – Кошевнікова Дарина (Словянська гімназія, Дарницький район)
ІІІ місце – Головіна Валерія (СШ № 89, Печерський район)
Забудський Владислав (Ліцей «Лідер», Голосіївський район)
За кращих фотографів змагання щиро пораділи всі 80 учасників конкурсу і вже готові підтримувати свої редколективи у наступних етапах: Конкурсі дизайнерів (22.01.14), Конкурсі редакторів (12.02.14) та Фінальній грі (19.02.14).
Дорогі учасники, бажаємо вам виключно вдалих кадрів у потрібну мить! Зустрінемося!)
Юлія Скоробогач
У ЖУРНАЛІСТСЬКІЙ ВІТАЛЬНІ
Чи знаєте ви, що таке журналістська тусівка? Так? Ні?! Тоді запрошуємо до творчої вітальні «ЮН-ПРЕСу»! Лише тут журналісти-професіонали не повчають новачків, а дають слушні поради, не хизуються власними досягненнями, а діляться секретами успіху. Адже сила майстерності професіонала – у творчій співпраці. Нещодавно на гостину до юнкорів завітав відомий телеведучий та диктор каналу СТБ Григорій Решетник.
Домашня атмосфера зустрічі сприяла щирій розмові, несподіваним зізнанням і маленьким секретам) Григорій виявився чудовим співрозмовником і цікавим оповідачем. Гриша згадав про свій перший досвід роботи перед камерою: «Жахливо, я думав земля йде з-під ніг. Це було в університеті. Всі сміялися, тому що я заїкався, запинався, але продовжував. Ой, Господи... Потім сумнівався до 3 курсу чи правильну професію вибрав.» На різнопланові запитання юних колег відповідав по-особливому, з приправою жартів і спогадів, роздав автографи та стійко витримав безліч спалахів фотокамер. «Те, що зараз вам здається проблемою, через кілька років, а можливо і місяців ви і не пригадаєте. У вашому віці треба правильно розставляти пріоритети. Ідіть впевнено до своєї мети, прислухайтесь до порад професіоналів та рідних і все вийде» – це не єдина порада майбутнім журналістам, яку дав справжній професіонал своєї справи за чотиригодинну зустріч з юнкорами. А вони ловили кожне його слово і, певно, ще й занотували!
Дякуємо за чудовий майстер-клас і сподіваємося, що зустріч запам’яталася не лише юнпресівцям, а й Гриші.
Яна Левицька
Прес-бій-2013
Змагання за звання кращоі шкільноі редакціі столиці розпочалося 29 листопада в Київському Палаці дітей та юнацтва. За участі Міської інформаційної агенції відбувся перший етап щорічного конкурсу "Прес-бій"– конкурс кореспондентів.
Представники редколегій показали свої знання в сфері журналістики, відповідаючи на питання вікторини, продемонстрували навики
написання термінової новини і блиснули своєю кмітливістю на брифінгу з редактором газети Палацу «Міст-М» Оксаною Гаврилюк. За результатами трьох конкурсів було визначено переможців.
За написання кращої новини нагороджена Азізова Олександра.
Перше місце конкурсу кореспондентів у справедливій творчій боротьбі виборола учениця ліцею «Універсум» Шевченківського району -
Малій Ірина.
Почесне друге місце завоював учень СЗШ № 70 Шевченківського району – Лісяний Андрій.
Третє місце розділили між собою учні ліцею «Еко» № 198 Святошинського району – Сухова Софія і Гриненко
Катерина та учениця СШ № 188 Дніпровського району - Винокурова Анна.
З дипломами в рюкзаках і посмішками на обличчях юнкори пішли додому, готуватися до ІІ етапу "Прес-бою", що відбудеться 11.12.13,
Конкурсу фоторепортерів.
Катерина Барабаш
Прес-толока дитячо-юнацьких ЗМІ м. Києва-2013 вчетверте прийняла юнкорів у Київському Палаці дітей та юнацтва. Організатори заходу, інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» та Міська інформаційна агенція учнівської молоді, буденний осінній день перетворили на справжнє свято журналістики.
Агентство ЮН-ПРЕС долучилося до загальнонаціональної акції до Дня пам"яті жертв Голодомору-геноциду 32-33 років "Засвіти свічку"
Суботній перегляд мультфільму увійшов у плани батьків 23 листопада.
Не зважаючи на погоду, температуру та відстань, вони привели дітей на показ. Без хорошого настрою не залишився ніхто.
БУНТ ПЕРНАТИХ ОЧИМА МАЛЮКІВ
Побути дитиною хоче кожен. На заваді не стане вік, стать, колір шкіри, соціальна забезпеченість. Сьогодні таку чудову можливість подарував показ мультиплікаційного фільму «Бунт пернатих» аргентинських режисерів Даніеля де Феліппо і Густаво Джанніні.
Червона зала Будинку Кіно зібрала маленьких і дорослих глядачів різного віку. Режисери-мультиплікатори у своїй стрічці розкрили найважливіші проблеми, з якими зіштовхуються як аргентинські, так і українські дітлахи: вибір друзів, на яких можна покластися, які подадуть руку в скрутному становищі, допоможуть вирішити великі та маленькі проблеми разом; ставлення різних людей до природи; формування позитивних рис характеру. Адже саме через мультфільми діти навчаються бути дорослими, беруть приклад з головних героїв, хоча насправді, сприймають це як гру.
Мультфільм «Бунт пернатих» розповідає історію канарки на ім'я Фібі, якій вдалося втекти з неволі, та горобця Джека, який хоче виділитися серед інших. Разом із своїми друзями голубкою Лібією, колібрі Піпо і летючою мишою Кларітою, на Джека і Фібі чекають великі пригоди в пошуках свободи і звільнення від своїх ворогів кота Фреді, орлятка і пана Пуертаса.
Це був не просто перегляд мультфільму, а й цікаве спостереження за реакцією дітей та дорослих. Момент через момент діти сміялися, співчували, дивувалися. Деякі найменші навіть плакали (але, мабуть, не від мультику).
Одна з представниць чарівної статі, 4-річна Варвара, зізналася, що ні один момент її не злякав, лише розсмішив. Найбільше їй сподобалася жовтенька пташка (колібрі Фібі). А ось батько юної глядачки, Юрій, підкреслив, що обличчя головних героїв варто було б зробити більш життєрадісними та позитивними.
«Найбільше мені сподобалася кінцівка! Вона хороша, там жовта пташка і горобець поцілувались»,— відмітила Олександра у свої 6 років. Біля неї посміхається щаслива бабуся, яка разом із онукою вподобала «Бунт пернатих».
То, може, таки варто змінити свій комп’ютер/ноутбук/планшет на великий екран кінозалу та податися за такими ось живими враженнями?! Приділяйте більше уваги своїм дітям, і не тільки своїм. Вони навчать вас бути більш чесними та щирими.
Спостерігала та записувала
Анна Винокурова,
гурток «Радіожурналіст» агентства «ЮН-ПРЕС»
6 листопада відзначалось урочиста передача прапора 136-ої Стрєлкової дивізії, що визволяла Київ. Свято продовжилось виступами музичних колективів та бардів виконавців.
ВОЮЄМО, ЩОБ БІЛЬШЕ НЕ БУЛО ВІЙНИ
Південна околиця Києва, знову лунають постріли. Так як і в далекому 1943 Радянські війська визволяють Київ, та не по справжньому – це реконструкція
Увінчання урочистості стала військова реконструкція бою за визволення Києва. Хоча це все була постановка пристрасті на полі бою розгортались не жартома: лайка, рукопашний бій, небезпечній падіння з окопів та справжній вогнемет. Особливе захоплення на публіку справив останній та гучні постріли, з кожним звуком серце падало в п’яти і на секунду переносило в вир справжнього бою. Апофеозом дійства стало встановлення прапора на найвищому окопі. І наче, як нічого не було зацарювала дружня атмосфера. «Колишні нацисти» браталися із «червоноармійцями», діти почали покоряти оборонні редути, так само, як п’ять хвилин тому це робили дорослі, збирали для себе трофеї – стріляні гільзи. Бажаючим давали вистрілити з гвинтівки чи автомата, а ветеранів запросили з’їсти каші та пам’янути товаришів.
Продовжити екскурс в історію можна було у доті №179, але він вже розповідає про оборону, про червень 41-ого року. Для кращого створення атмосфери були командири обговорючі плани, радиста викликаючи підмогу там медсестра, яка робить перев’язку пораненому. Родзинкою екскурсії став постріл, який громом пронісся бетонними стінами.
Незважаючи на радісну атмосферу ветерани поставились до дійства скептично. Більшість не хотіла згадувати у когось із спогадів згадки лише про гори трупів після нальоту літаків «з хрестами на крилах». А із реплік лише «Ми вже навоювалися» та «Бажаю вам чистого неба над головою та бачити бої…але лише такі, показові».
Клочай Андрій